5 דברים לדעת על תביעות ביטוח סיעודי

אלו שחיים תחת מצב סיעודי, יכולים להעיד שמדובר באורח חיים קשה למדי בעל מורכבויות בלתי נגמרות. מצבים סיעודיים יכולים להתקיים בנסיבות טבעיות כמו זקנה, אך גם יכולים להיגרם עקב תאונות או אירועים אחרים.

בכל אופן, ביטוח סיעודי אמור לתת מענה פיצויי למצב הזה כדי להקל על חייהם של אלו שנקלעו למצב סיעודי, עד כמה שניתן. כדי להבין את הנושא לעומק, ריכזנו עבורכם 5 דברים שחשוב לדעת על תביעות ביטוח סיעודי.

 

יוצאים לדרך

אז בלי הקדמות מיותרות, הנה מדריך תביעת ביטוח סיעודי – 5 דברים שחייבים לדעת.

 

  • מצב סיעודי

לפני שנצלול לעומק העניין, חשוב להבין אילו מצבים מוגדרים כמצבים סיעודיים. אדם יוגדר סיעודי במידה והוא עונה לאחת משתי מההגדרות הללו: אדם שרופא קבע כי הוא סיעודי כתוצאה מתשישות נפש.

ההגדרה השנייה קשורה לחוסר היכולת לבצע שש פעולות שונות, אדם סיעודי יוגדר ככזה אם הוא לא יכול לבצע לפחות שלוש מהן. הפעולות המדוברות הן: לשכב ולקום, להתפשט ולהתלבש, להתרחץ, לשתות ולאכול, לשלוט על הסוגרים ולהתנייד.

 

  • ביטוח סיעודי

כאמור, כדי להקל על המצב כמה שניתן קימת אפשרות לקבל כיסוי עלויות של מצב סיעודי באמצעות ביטוח סיעודי. הביטוח הסיעודי הוא למעשה ביטוח אשר מעניק הבטחה לכיסוי של הוצאות סיעודיות בתמורה לתשלום חודשי קבוע – דמי הביטוח.

חשוב להבין, את הביטוח הסיעודי ניתן לרכוש לפני כניסה למצב סיעודי ולא אחריו. למעשה, רבים בוחרים לשלם על ביטוח סיעודי כדי להבטיח כיסוי עתידי במידה ויקלעו למצב שכזה.

 

  • קשיים נפוצים בדרך

לצערנו הרב, גם במקרה שהאדם חשב על העתיד ורכש ביטוח סיעודי, הדרך לכיסוי ארוכה ומסועפת. חברות הביטוח השונות נוטות להעריף קשיים על המבוטחים ומשתמשות באמצעיים רבים ומגוונים כדי לקעקע את אמינותם של התובעים ולנסות להימנע מהכיסוי אשר צוין בפוליסת הביטוח. כמו כן, חברות הביטוח מעסיקות חוקרים פרטים שתפקידם להוכיח שהתובעים לא באמת סיעודיים ולא עומדים בתנאים הנדרשים לקבל הכיסוי.

 

  • להתגבר על המכשולים

כאמור, הליכים של תביעות חברות הביטוח הם לא פשוטים בכלל, בטח כשניצב אזרח קטן מול חברה ענקית. כדי לאזן את מצב הכוחות עד כמה שניתן, כדאי לפנות לגורם מקצועי ולקבל ליווי צמוד לאורך כל התהליך. גורמי מקצוע, לרבות עורכי דין תביעות ביטוחים, יודעים להכין תוכנית עבודה מדוקדקת ומותאמת אישית לצרכיו של התובע, כך שהסיכויים לזכייה בתביעה וקבלת הפיצויים גדלים באופן ניכר.

 

  • לא לאבד תקווה

כניסה למצב סיעודי עלולה להיות טראומטית עבור אלו שנקלעו לכך. חשוב להבהיר, אם נקלעתם למצב סיעודי מסיבה כזה או אחרת זכרו שאתם לא לבד ושיש אור בקצה המנהרה. כדי להקל על מצבכם כמה שניתן, פנו לגורם מקצועי, ראשית כדי להבין מה הסיכויים שלכם לזכות בתביעה ובהמשך כדי לקבל את הפיצוי שמגיע לכם. נאחל מכאן בריאות איתנה ובשורות מצוינות.

תביעות ביטוח סיעוד

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא