5 טיפים לניקוי ספות בד

שמירה על הניקיון של הרהיטים בבית, דורשת הרבה תשומת לב והרבה הבנה הן בדרכים השונות לנקות כל רהיט והן בחומרי הניקוי שיש להשתמש בהם. בשורות הבאות נביא לקוראים חמש עצות הקשורות לניקוי ספות. אילו סוגי ספות קיימים? מה הדבר הנכון לעשות כאשר מתכוננים לבצע ניקיון יסודי של הספה? (כל השיטות לניקיון ספות עור)  האם יש חומרים מיוחדים שצריך להשתמש בהם במטרה להשיג את התוצאות הטובות ביותר? כל התשובות בהמשך המאמר.

 

סוגי ספות קיימים והטיפול בהם

למעשה, הספות והריהוט בכלל בבית ובסלון כאחד, כוללים שני סוגים עיקריים של ריפוד הסוג הראשון הוא ריפוד מעור או ריפוד דמוי עור והסוג השני הוא ספות שהציפוי שלהן עשוי מבד. כאן פעולות הניקיון עשויות להיות מעט יותר מסובכות אבל גם כאן אפשר להגיע לתוצאות טובות, בהשקעה נמוכה יחסית הן של כסף והן של זמן.

ספות וריהוט המרופדות והמצופות  בד, דורשות טיפול עדין. זאת, כיוון שהלכלוך עשוי להיספג מהר יחסית בציפוי הבד ולהפוך לבלתי ניתן לניקוי.  למעשה, כאן כבר מגיע הטיפ הראשון –  כדאי מאוד לנקות כל כתם שנוצר סמוך מאוד למועד היווצרות שלו ככל שעובר הזמן, הכתם נעשה בלתי ניתן לניקוי.

 

סדר הפעולות הנכון לניקוי ספות מבד

לפני שמתחילים בפעולת ניקוי ספות בד, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לנקות את הבד באמצעות סמרטוט יבש ללא תוספת חומר כלשהו ניתן לנקות גם במברשת דוגמת מברשת המשמשת לניקוי בגדים. זאת במטרה להגיע גם במקומות מוצנעים בספה ולמשוך מהם את הלכלוך שהצטבר שם. אם הספה כוללת גם כריות שניתנות להזזה, חשוב מאוד להזיז את הכריות האלה לפני שמתחילים בניקוי באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים.

עצה חשובה נוספת היא שלפני שמנקים באמצעות חומר כלשהו, כדאי מאוד להעביר גם סמרטוט לח על הספה. בדרך כלל, הכתמים הקיימים עליה ייעלמו מאליהם כבר אחרי השלב הזה. מה שנותר אם כן לנקות יהיו הכתמים העקשנים שהמטלית הלחה לא הצליחה להסיר.

ואולם לפני שמגיעים לניקוי באמצעות חומר הניקוי, חשוב לבדוק אם החומר הזה איננו עלול לגרום נזק לבד. הנזק שיכול להיגרם הוא שינוי בצבע הבד או יצירת כתם שאחר כך יהיה בלתי אפשרי להסיר אותו. לכן, לפני שמתחילים לנקות חשוב לבצע ניסוי ממש קטנטן בפינה נידחת של הספה. אין בשום פנים להתחיל לנקות את הספה לפני שחומר הניקוי נבדק הלכה למעשה.

 

חומרי ניקוי שונים לספות

חומר הניקוי שבו יש לעשות שימוש כשמנקים ספה הוא בדרך כלל חומר הניקוי שהיצרן של הספה ממליץ. לפיכך כדאי מאוד לדעת מה סוג הבד של הספה ומה הוא החומר המומלץ על ידי היצרן. יחד עם זאת ניתן לומר שחומרי ניקוי פשוטים או חומץ יכולים להיות גם הם יעילים מאוד ולהשיג את התוצאות המקוות. לפני שמזדרזים לקנות חומרים, כדאי לנסות תחילה את מה שיש בבית. למרות כל האמור לעיל, אם כל אמצעי הניקוי לא עזרו כדאי לקרוא למומחה שישלים את ניקוי הספה ויביא אותה למצבה הראשוני.

בד מיוחד

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
גלאקסי 8
תיקון גלקסי 8

אם בעבר מכשירי הסלולר האישיים היו יכולים לרכוש רק אנשים בעלי הון או אנשי עסקים אשר היו מוכרחים דרך יעילה ונוחה ליצירת קשר. עם התקדמות

קרא עוד »