4 פעילויות לפיתוח מנהיגות

מיהו מנהיג בשבילכם? ג'ואל ברקר, חוקר ידוע, צייר קווים לדמותו של מנהיג באומרו כי מנהיג הוא אדם שבוחרים ללכת אחריו למקום שלא הולכים לבד. מזדהים עם האמירה? ההיסטוריה העולמית היא ארכיון טביעות האצבע של מנהיגים מכל התקופות.

כיום נושא המנהיגות משמעותי מאוד במוסדות הלימודיים, בתוך הקהילה וברמה הלאומית והבין לאומית. מנהיגות – למרבה ההפתעה, הינה יכולת נרכשת. קראו על פעילויות קבוצתיות לפיתוח יכולות מנהיגות המתאימות לחתכי גיל שונים.

סוגי פעילויות לפיתוח יכולות מנהיגות

מטבח משותף כקרקע לצמיחת יכולת מנהיגות

ניסיתם פעם להכין עוגת שכבות משובחת כשרק רשימת המרכיבים בידכם ללא הוראות ההנה? אתגרים מסוג זה הם מנת חלקם של משתתפי סדנאות בישול לפיתוח מנהיגות. כן כן, אפשר לבשל מנהיגות. התוצאה: יאמי! בסדנאות בישול אלו לרוב תהיה חלוקה לקבוצות כשכל קבוצה תצטרך לעמוד באתגר אישי. מטרת הסדנה היא כפולה: הקניית יסודות, טכניקות וטיפים חכמים לבישול מקצועי לצד מטרה של הגברת יכולת מנהיגותית בתוך קבוצה.

מבשלים יחד

ייצור קבוצתי של מכונת רוב גולדברג

על המכונה של רוב גולדברג שמעתם? סדנת מנהיגות לייצור המכונה הינה אתגר אטרקטיבי עבור משתתפים בוגרים. המטרה: השגת היעד תוך היצמדות ללוח זמנים ושימוש בשיתופי פעולה ככלי להתקדמות. מכונת רוב גולדברג היא שם למערכת מסובכת ביותר בביצוע תהליך ארוך העשוי צעדים קטנים שתכליתו ביצוע משימה פשוטה.

מטרות הפעילות הן פיתוח מיומנויות של עבודת צוות, פיתוח של חשיבה אסטרטגית בשלב התכנון, גירוי חשיבה יצירתית והתנסות במיומנויות מנהיגות מסוגים שונים.

 

אתגר חבלים לפיתוח מנהיגות

משחקי חוץ שונים הכוללים אתגרים חברתיים ואתגרים פיזיים וקוגניטיביים שונים משפרים את יכול  המנהיגות בקרב ילדים ומבוגרים כאחד. אתגר בניית פארק חבלים משותף כפעילות על מנהיגות מהווה כלי נהדר לשיתוף פעולה פורה, שימוש ביכולות ביטוי שונות, התנסות באתגרי הנעה לפעולה וסיפוק מתוצאה שימושית ומהנה.

הרכבת פארק חבלים בשטח הינה תוכנית מנהיגותית איכותית המגבשת זהות עצמית וקבוצתית בעזרת חוויית הצלחה ברמה האישית וכצוות.

 

משימת המעגל הקבוצתי

אחת מהמשימות הפשוטות לביצוע וגאוניות לפתרון הינה משימת המעגל הקבוצתי. במשימה זו על כל המשתתפים לתת ידיים וליצור מעגל אנושי. המטרה: הפיכת המעגל כך שפני המשתתפים יהיו לכיוון חוץ ללא ניתוק של כפות ידי המשתתפים זו מזו.

פיצוח האתגר מסייע בפיתוח יכולות הדורשות מעוף, הגדלת ראש, שיתוף פעולה ויציאה מחוץ לקופסה. כל אחד מחברי הקבוצה מתנסה במנהיגות עד למציאת הפתרון המושלם (מעבר של זוג משתתפים בין זוג אחר והובלת כל חברי הקבוצה בעודם מחוברים בכפות הידיים עד להתהפכות המעגל כשפני העומדים – החוצה.

 

פיתוח יכולות מנהיגות – סדנאות לימודיות חווייתיות

סדנאות לפיתוח מנהיגות מאפשרות לימוד טקטיקות ורכישת מיומנויות נדרשות כדי להפוך למנהיגים. בין היכולות הנרכשות: עבודת צוות מתוך שיתוף פעולה, פיתוח היצירתיות ופתרון בעיות מושכל בזמן אמת. הסדנאות מהוות כלי לימודי חשוב  ורב השפעה הנקנה באופן חוויתי במיוחד.

פיתוח מנהיגות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מה בדיוק עושה שמאי אומנות?

עבודתו של שמאי אמנות היא תוצאה של ניסיון רב, ידע נרחב ומיומנות בזיהוי יצירות אומנות ובהערכת שוויין.  עבודתו של שמאי אומנות ממוקמת בדיוק במרכז שמשלב

קרא עוד »
הכירו את אתר ריבט!
הכירו את אתר ריבט!

בתחום ההימורים המקוונים והימורי ספורט, יש אינספור פלטפורמות לבחירה. פלטפורמה אחת שזכתה לתשומת לב משמעותית היא Rebet777. במאמר מקיף זה, נחקור ונכיר לכם את אתר

קרא עוד »