מה זה ניקור מותני ומהם ההשלכות בעקבותיו?

אחד האתגרים הגדולים ביותר בעולם הרפואה הוא כמובן הצורך לאבחן מחלות ודלקות. בין שלל האמצעים שיכולים לסייע לרופאים באבחון נמצאת בדיקה שידועה בתור ניקור מותני. לבדיקה הזו יש יכולת לזהות בעיות באופן וודאי, דבר שלא קיים באמצעים אחרים, אולם יש סיכון מסוים שטמון בה. כאן נעזור לכם להבין מה בדיוק יכולות להיות ההשלכות של הבדיקה הזו על הגוף.

 

ניקור מותני

ניקור מותני היא בדיקה שנערכת באזור חוט השדרה, כאשר המטרה שלה היא הוצאת דגימה של נוזל הנמצא באותו אזור. המיקום המדויק של הניקור הוא בין שתיים מחוליות הגב, כאשר יש שתי אפשרויות היכן לבצע אותה. לאחר הבדיקה הנוזל שמוצא נשלח לבדיקה ובעזרתו ניתן לאבחן האם המטופל סובל מדלקת קרום המוח, קיום מחלות זיהומיות אחרות או גידולים סרטניים בחוט השדרה.

אזור חוט השדרה

 

הסיכון שיש בבדיקה

זה לא סוד שהאזור של עמוד השדרה הוא כנראה אחד האזורים הכי רגישים בגוף האדם. פגיעה באזור הזה עלולה להיות הרת אסון, כיון שתנועות הגוף כולן נובעות מהאזור הזה. יתר על כן, במקרים מסוימים לניקור מותני עלולות להיות נלוות סכנות חמורות יותר, בעיקר כאלו הקשורות לפגיעה במוח, כאשר הבדיקה גורמת ליציאה של נוזל מסוים מהמוח שמסכנת את הנבדק.

 

איך אפשר להימנע מהסכנות הללו

למרות הסיכון שיש בבדיקה, חשוב לציין שברוב המקרים היא מסתיימת ללא בעיות, והסיבה שכדאי לבצע אותה נובעת מכך שאותן מחלות שניקור מותני עוזר לגלות אלו מחלות שלא ניתן לגלות באמצעים אחרים. מנגד, כדי למנוע מצב שבו אתם נפגעים בעקבות הבדיקה, מומלץ לבצע אותה על ידי כירורג מומחה וכך להוריד את הסיכון לפגיעה לא מכוונת באחת מחוליות עמוד השדרה שלכם.

עמוד השדרה

 

רשלנות רפואית בעת הבדיקה

למרבה הצער, ישנם מקרים שבהם ניקור מותני עלול להוביל לפגיעה, כאשר מקור הפגיעה הוא ברשלנות רפואית של הרופא או איש הצוות הרפואי שביצע אותה. לאור ההשלכות שעלולות להיות לרשלנות הזו, ניתן לתבוע בגינה על רשלנות רפואית. הגשה של תביעה מהסוג הזה היא לא דבר קל, אולם היא תאפשר לכם לכל הפחות לקבל פיצוי בגין הפגיעה שחוויתם.

אם אתם חוששים שנפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך ניקור מותני, חשוב למצוא עורך דין שמתמחה בענייני רשלנות רפואית ויעזור לכם להגיש את התביעה. תביעות על רשלנות רפואית נחשבות למורכבות במיוחד, ובלי עורך דין מנוסה יהיה לכם קשה להוציא את הצדק לאור. מנגד, עורך דין מנוסה יעזור לכם לאסוף ראיות ולהוכיח שאכן רשלנות של מבצעי הבדיקה היא זו שהובילה לנזק.

 

לסיכום

ניקור מותני היא פרוצדורה רפואית שנועדה לגלות מחלות מסוימות. העובדה שהבדיקה נעשית באזור עמוד השדרה הופכת אותה לכזו שפוטנציאל הנזק בה גבוה מאשר במקרים אחרים. אם נפגעתם מרשלנות רפואית בבדיקה עליכם למצוא עורך דין מנוסה מהתחום שיעזור בהגשת התביעה.

רשלנות רפואית

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מהי הלבנת הון ומה העונש עליה
מהי הלבנת הון ומה העונש עליה?

הלבנת הון היא עבירה פלילית חמורה הכוללת הסתרה של מקור הכספים שהופקו מפעילות עבריינית. מטרת העבירה היא להפוך את הכספים "נקיים" לכאורה, כאילו הושגו באופן חוקי. הלבנת

קרא עוד »
שאלות נפוצות - תאונות דרכים
שאלות נפוצות – תאונות דרכים

תאונות דרכים הן למרבה הצער תאונות  שיכולים להיות בעלי השלכות משמעותיות על המעורבים. לאחר התנגשות, אנשים מוצאים את עצמם לעתים קרובות מתמודדים עם מספר עצום

קרא עוד »
פציעה בקטנוע
פגיעת קורקינט? מה ניתן לעשות?

קטנועים זכו לפופולריות עצומה כאמצעי תחבורה נוח וידידותי לסביבה. עם זאת, עם העלייה בשימוש בקטנועים, חלה גם עלייה בפציעות הקשורות לקטנוע. חשוב להבין את הסיכונים

קרא עוד »