מתי חייבים להיעזר בחוקר פרטי?

אם יש לכם בעיה מסוימת בהיבט פלילי, אתם בוודאי תפנו למשטרה כדי לטפל בה. למרות היכולות של המשטרה לפתור מקרים מסובכים ומורכבים, ישנם לא מעט מקרים שבהם כדאי דווקא, ואפילו יש צורך מהותי, לפנות אל חוקר פרטי. במאמר הבא נסקור את המקרים הללו.

 

חוקר פרטי

לפני שנבין מתי חייב להיעזר בחוקר פרטי, מוטב קודם כל להבין מהו חוקר או בלש פרטי. חוקר פרטי הוא איש מקצוע פרטי, שאינו קשור כלל לגופי הביטחון השונים. הוא מבצע פעולות חקירה שונות במסגרת מה שמאפשר לו החוק, על מנת להשיג מידע מסוים עבור הלקוח שלו. רוב החוקרים והבלשים הפרטיים עובדים במשרדי חקירות פרטיים, שמקבלים לקוחות שונים המעוניינים בסיוע בתחומים כאלו ואחרים.

משרד חקירות

האם יש לו את הניסיון לעזור לכם?

מה שמאפשר לחוקרים הפרטיים, בין היתר, לבצע חקירה מוצלחת על אף לא מעט הגבלות שנקבעו בחוק, היא העובדה כי מדובר ברוב המוחלט של המקרים באנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. משרד חקירות פרטי אינו מוקם על ידי כל אדם. מי שמתפקדים בחוקרים הפרטיים הם אנשים ששירתו במשטרה הצבאית החוקרת במשך מספר שנים, ואפילו בלשים, אנשי חקירות ושוטרים לשעבר שהחליטו ללכת לעסוק בשוק הפרטי. ניסיון זה מאפשר להם להעניק לכם את הסיוע הדרוש.

 

כשהמשטרה לא מצליחה לסייע לכם 

למרות הכלים והיכולות שיש לה, לפעמים המשטרה עשויה שלא להצליח לסייע לכם. בתקופות עמוסות, כשכוח האדם מתוח מקצה לקצה, עבודת המשטרה יכולה לא להיות אידיאלית, בטח אם ישנם מקרים דחופים יותר לטיפול. כמו כן, תיקים רבים נסגרים עקב חוסר עניין לציבור. במקרה זה, היעזרות בחוקר פרטי תהיה הברירה היחידה שלכם.

 

מקרים שאינם ברף הפלילי

חוקרים פרטיים מסייעים גם ללקוחות שלהם כאשר אותם לקוחות מעוניינים בבירור או בקבלת מידע עבור מקרה שאינו ברף הפרטי. למשל, בלא מעט מקרים אדם מסוים פונה אל משרד חקירות כדי לגלות האם בת או בן הזוג שלו בוגדים בו. מדובר על אירוע שאינו פלילי ולמשטרה אין סיבה לחקור.

משרד חקירות

סימנים מחשידים שלא ניתן להוכיח 

יש לכם עובד במשק הבית שאתם חושדים בו בגניבת חפצים שונים מהבית שלכם? החשד לפעמים מתעורר גם כאשר אין הוכחה. במקרה שאי אפשר להוכיח בקלות ונראה שאפילו אין מה לערב בו משטרה, חוקר פרטי יכול להיות זה שיסייע לכם.

 

בדיקות חשאיות 

חוקרים פרטיים יכולים לבצע גם בדיקות פנימיות חשאיות, בדיקות אותן לא מבצעת המשטרה. למשל, אם רוצים לברר על מקרה או אירוע מסוים בתוך ארגון, חוקר פרטי יכול להיכנס בעובי הקורה.

 

התייעצויות רלוונטיות

חוקרים פרטיים הם אנשים שמנוסים בפעולות החקירה השונות. הם יכולים לא רק לסייע לכם על ידי שכירת השירותים שלהם, אלא גם לתת לכם ייעוץ, כמו למשל ייעוץ בכל הקשור למיקום מצלמה נסתרת בבית. 

משרד חקירות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא