מחיר למשתכן – מה חשוב לדעת?

כולנו שמענו את המונח מחיר למשתכן בחדשות, אבל מה בעצם זה אומר, ומהי בעצם התוכנית? זוגות שחושבים שיכולים להתאים לתוכנית מחיר למשתכן יוכלו לקרוא במאמר זה כל מה שחשוב לדעת על התוכנית, איך עובדת ההגרלה, איך נרשמים ואיך לוקחים משכנתא במחיר למשתכן.

 

מהי תוכנית מחיר למשתכן?

מחיר למשתכן היא תוכנית שיזמו משרדי האוצר והשיכון במטרה להוזיל את תהליך רכישת הדירה עבור זוגות זכאים. התוכנית אמורה לשווק 250 אלף דירות בשביל להילחם במחירי הדיור, והיא מעניקה הנחה משמעותית ברכישת הדירה שמגיעה עד 150 אלף ₪. ההנחה ניתנת לקבלן והוא מחויב לגלגל אותה הלאה לקונה. כמובן שהנחה כזאת היא הנחה משמעותית אבל לרוב רוכשים עדיין יצטרכו משכנתא במחיר למשתכן.

 

מי זכאי לרכוש דירה במחיר למשתכן?

למחיר למשתכן יש מספר תנאים. קודם כל רוכשי הדירה צריכים להיות אזרחי ישראל, הם לא יכולים להיות בעלי דירה אחרת ב-3 השנים האחרונות, ולא יכולים להיות בעלי זכויות קרקע במקום כלשהו. בנוסף, יכולים להירשם זוגות נשואים עם או בלי ילדים, זוגות מאורסים שיתחתנו כשלושה חודשים מתחילת הפרויקט, זוגות ידועים בציבור, רווקים מתחת לגיל 35, הורה גרוש מתחת לגיל 35, וגם רווקים.

 

כמה משתתפים יש בהגרלה ואיך היא עובדת?

בגלל ההנחה המשמעותית, למחיר למשתכן יש ביקוש גדול, ולכן נערכת הגרלה בין כל הניגשים לפרויקט. מרגע פתיחת הפרויקטים יש זמן מוקצב להירשם. הפרויקטים נפתחים במספר ערים ותוכלו לבדוק לאיזה עיר אתם מעדיפים להירשם, וכן תוכלו לבדוק אם אתם יכולים להירשם למספר הגרלות. ההגרלה מתבצעת על ידי תוכנת מחשב שאינו מחובר לרשת וכך נמנעות פריצות. היא מפוקחת על ידי ועדה ציבורית הכוללת רואי חשבון ועורכי דין. ההגרלה קובעת אם אתם זכאים לדירה בפרויקט וגם מה המקום שלכם בבחירת הדירה בפרויקט ספציפית. המספרים הראשונים יהיו בעלי זכות הקדימה לבחור בפרויקט. כמובן שגם אם נרשמתם למספר הגרלות ניתן לזכות רק באחת.

 

משכנתא במחיר למשתכן

משכנתא היא הלוואה שניתנת לרוכשי דירות על בסיס הדירה אותה רכשו, כלומר הדירה שייכת לבנק עד שמחזירים את ההלוואה. השאלה המרכזית במשכנתא היא כמה הון עצמי עליכם לשלם מיד וכמה כסף תוכלו לפרוס בעזרת המשכנתא. בדירה רגילה הבנק לרוב דורש 25% הון עצמי ו- 75%  הלוואה שנפרסת לאורך מספר שנים. לעומת זאת במחיר למשתכן הבנק לרוב ידרוש רק 10% הון עצמי ו-90% מערך הדירה יוכלו להוות את הלוואת המשכנתא.

 

לסיכום

מחיר למשתכן היא תוכנית שיכולה לתת לכם הזדמנות חד פעמית לרכישת דירה גם אם יש לכם הון עצמי נמוך. בעזרת התוכנית תוכלו להגשים את חלום הדירה שלכם, כשהשלב הראשון הוא לבדוק זכאות. התוכנית כוללת מספר חישובים מורכבים שלהבנתם תוכלו להיעזר בבעלי מקצוע בתחום.

מחיר לשוכר

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא