מה בדיוק עושה שמאי אומנות?

עבודתו של שמאי אמנות היא תוצאה של ניסיון רב, ידע נרחב ומיומנות בזיהוי יצירות אומנות ובהערכת שוויין.  עבודתו של שמאי אומנות ממוקמת בדיוק במרכז שמשלב את עולם האומנות, עולם המסחר ועולם הכלכלה. בואו נציץ אל עבודתו המרתקת של שמאי אומנות ונבין את התפקידים, את המיומנויות, הכישורים והאתגרים הייחודיים של שמאות אומנות.

 

מה זה שמאי אומנות?

שמאי הוא מומחה בהערכת שווי ומכאן ששמאי אומנות הוא מומחה בהערכת שוויין של יצירות אומנות ושל פריטים עתיקים אחרים. שמאי אומנות כמו  רן סגל – אוצרות מהבית מבסס את ההערכה שלו על פי המאפיינים והמצב של היצירה ועל פי ייחודה והאופן בו היא מבוקשת בשוק האומנות. מאפייני היצירה שנבחנים הם זהות היוצר, תקופת היצירה, מצבה הפיזי ומצב השימור של היצירה ועוד. הערכתו של שמאי אומנות מבוססת גם על ידע שרכש באמנות וגם על היכרותו עם שוק האומנות העכשווי.

 

מה עושה שמאי אומנות?

השירותים שמציע שמאי אומנות מתחלקים לארבע קבוצות: הערכת שווי, אימות וזיהוי, ייעוץ ותיעוד ומחקר. הערכת השווי, כאמור, מתבססת על שילוב של גורמים. שמאי אומנות הוא גם איש המקצוע שיוכל לאשר את המקוריות של יצירת אומנות. בין תפקידיו הוא גם מבצע מחקר מקיף על ההיסטוריה של היצירה. כמו כן, הוא יכול לזהות אם מדובר בזיוף. שמאי אומנות גם מייעצים ללקוחות, למוזיאונים ולגלריות לגבי בניית אוסף אומנות וכן עוסקים בתיעוד מקיף של יצירות אמנות.

 

כישורים וידע נדרשים

כמעט כמו בכל מקצוע, גם כדי להיות שמאי אומנות מוצלח נדרש שילוב של תכונות אופי, כישורים וידע. שמאי אומנות חייבים להיות בעלי רקע מעמיק בתחום ההיסטוריה של האומנות, להכיר סגנונות אומנותיים, טכניקות ואמנים, וגם להיות בעלי ידע נרחב אודות שוק האומנות הנוכחי. מיומנויות ההערכה שדרושות לשמאי אומנות משלבות את כלל הכישורים והידע של השמאי. בנוסף לאלה, אותם ניתן ללמוד במסגרות אקדמיות ואחרות, חשוב מאוד ששמאי אומנות יהיה גם אדם בעל תשומת לב לפרטים ובעל מיומנויות תקשורת יעילות.

 

אתגרים בעבודת שמאי אומנות

  • הערכת שווי יצירות אומנות איננה מדע מדויק והיא תלויה במספר רב של גורמים ובידע של השמאי על מגמות עדכניות בשוק האומנות.
  • זיופים של יצירות אומנות הם יצירות אומנות בעצמם, ולכן יש חשיבות רבה לבחינה מדוקדקת לזיהוי אמין של יצירות אומנות.
  • יש צורך להיות תמיד מועדכן במצב שוק האומנות הדינמי מאוד. עבודתו ויכולותיו של שמאי אומנות תלויים בכך.
  • אחריות רבה ולחץ עבודה רב הם מאפיינים של עבודת שמאי אומנות, שנדרש לעיתים לעבוד בלוחות זמנים צפופים, והערכתו משפיעה על החלטות פיננסיות בסדרי גודל עצומים.

 

לסיכום

עבודתו של שמאי אומנות היא עבודה מאתגרת מאוד ומרתקת אפילו יותר. אם אתם שוקלים להתחיל במסע לעבר קריירה בתחום שמאות אומנות, לימודים אקדמיים מקיפים באומנות יכולים בהחלט להיות הצעד הראשון שלכם.

שמאי אמנות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
הכירו את אתר ריבט!
הכירו את אתר ריבט!

בתחום ההימורים המקוונים והימורי ספורט, יש אינספור פלטפורמות לבחירה. פלטפורמה אחת שזכתה לתשומת לב משמעותית היא Rebet777. במאמר מקיף זה, נחקור ונכיר לכם את אתר

קרא עוד »