מאגד החלומות

כמה זה היה נפלא, אם היה לנו אתר שמאגד בתוכו את כל המידע האפשרי על סיני? ככה שלא נצטרך לדוג מכל מקום אפשרי פיסות מידע קטנות ולהרכיב אותן לתוך פאזל אחד גדול, מסובך עד מאוד.

אז זהו, שאתר כזה קיים – סיני וייבס, אתר שמאגד בתוכו את כל מה שרק ניתן לדעת, לשאול, להתעניין, לחקור, לפענח על אתר נופש האהוב על כל הישראלים – סיני.

הפעם אנחנו בוחרים להתמקד באזור הלגונה הכחולה, אזור שמסקרן רבים ולא תמיד ניתן למצוא מידע מלא ומדויק עליו.

 

 איפה זה נמצא?

דבר ראשון נספר לכם, שאין אדם שיכול לתאר איפה הלגונה הכחולה נמצאת, מבלי להשתמש במשפטים כגון "אלוהים יודע", "אי שם", "אין לי מושג אח שלי איך הגענו לשם, פשוט נסענו ואז זה הופיע מולנו".

למה זה כל כך מורכב? כי מדובר בשמורת טבע, שאין בעצם דרך בנויה להגיע אליה. מה הכוונה? כביש אמיתי לא תמצאו שם.

רק בשביל בכל זאת לכוון אותכם, נספר לכם שהיא נמצאת סמוך לראס אבו גלאם וניתן להגיע אליה בדרך זו או לנסוע אליה מנואיבה.

 

 מה נמצא שם?

מדובר במקום שאין בו הרבה ,אם אתם רגילים להתייחס לנוף מטורף, מדהים, מעורר השראה כ"לא הרבה". אכן מדובר במקום לא מפותח בלשון המעטה.

אבל בואו נתמקד במה שיש פה ולא במה שאין.

יש רצועת חוף חלומית לחלוטין, מין לשון קטנה שיוצאת אל החוף, עם מים בצבע שכנראה עוד לא יצא לכם לראות (ולא, חוף בתל אביב לא נחשב כמים צלולים בצבע יפה במיוחד).

ושקט. שקט בכמות כזו, שאתם תהיו בהלם ממנו ותשתקו גם. שזה נפלא למיתרי הקול שלכם, שהתעייפו אחרי כל מסיבות החוף שעשיתם לכם כל השבוע על חופי סיני האחרים.

והזריחות. והשקיעות. האזור הזה בהחלט מוציא מאיתנו רומנטיות המוסתרת היטב ביומיום.

 

 מה אין באזור?

אין הרבה אופציות לינה, פרט לאיזה 3-4 חושות שנמצאות על החוף, שהן, איך לומר בעדינות, לא הבנייה הכי מוצלחת של האנושות.

אין באמת הרבה מקומות שיש בהם חשמל ולעשות שיחות או לגלוש באינטרנט אתם תצטרכו לדחות עד שתגיעו לאזור מעט יותר מפותח. בעצם, אולי כדאי להתייחס לזה כאל פלוס ענק אחרי הכל.

 

 מה אפשר לעשות עוד?

הכוונה פרט להתבוננות בכל פלאי הבריאה שקיימים כאן וההתאחדות עם המחשבות הפילוסופיות הכי עמוקות שלנו? ובכן, למי שרוצה להעסיק את עצמו במשהו קצת מעבר, אז מדובר במקום שווה במיוחד לקייטסרפינג או  סתם רחצה, מוצלחת ביותר.

 

 ברגע שממצים

קשה לנו להאמין שאת היופי הזה ניתן למצות במהרה, אבל ברור לנו שגם השלב הזה יגיע מתישהו. אז לוקחים את הדברים ונוסעים. לאן? כנראה לנואיבה.

 

 במה האזור הולך להפתיע אותנו?

פרט לזה שמדובר כבר באזור הרבה יותר מפותח, שכן יש פה חנויות, מרכז לתייר ועוד שירותים של הציוויליזציה, יש פה גם המון טבע יפה במיוחד (איפה הטבע לא יפה כאשר מדברים על סיני, כן?) וכדאי מאוד להנות ממנו. למה הכוונה?

מספר קניונים  (ולא, לא קניון שיש בו חנויות של זארה ומנגו, תודה לאל). קניונים טבעיים – קניון הצבעים שבו תמצאו אבנים מכל הגוונים האפשריים, הקניון הלבן וההיסטוריה שיש באזור וגם כמה ואדי, אתם יודעים בשביל לרענן מעט את כל נוף ההרים שיש פה.

 

 איפה מתאכסנים?

עיר מפותחת, אמרנו? טוב, לא ברמה של שארם א שייח, אבל בהחלט ברמה של אתם תסתדרו שם נפלא. יש מלונות למי שליבו חפץ בכל הנוחיות, יש חושות למי שרוצה קצת יותר את הוייב הטהור של סיני.

 

 בכל זאת רוצים את הקדמה הטכנולוגית

אז יאללה חברים, אתם כבר במרחק מאוד מאוד קטן משארם א שייח' – הדובדבן שבקצפת של הקדמה והפיתוח שיש באזור.

נסיעה קצרה ואתם בלב ליבה של הציוויליזציה המערבית, הציוויליזציה שתספק לכם לצד חנויות וקניונים, גם דולפינריום, אקווה פארק, טיילת, מזרקות והמון מסעדות ובתי קפה, כך שלא תרגישו שחסכם משהו מעצמכם בטיול הזה.

ואולי, זה אפילו רעיון ממש טוב, לשלב בין שתי הגישות הכה שונות האלה בנוגע לסיני –  ההתבודדות לצד הפינוק, התנאים הספרטניים לצד תנאי יוקרה ואירוח ברמה גבוהה במיוחד.

אפשר לקרוא עוד על סיני, ועל שארם בפרט באתר הזה.

רצועת חוף

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
מתחם תיירות
חום יולי אוגוסט

כמה חם לכם בסולם מ – 1 עד גיהינום עליי אדמות? אם עניתם שאתם לחלוטין נמצאים באופציה השנייה, הכתבה הזו היא לגמרי בשבילכם. כי בדיוק

קרא עוד »
דובאי
ביקור ראשון

פעם, המקומות האלה היו בגדר של חלום רחוק בשבילנו. חלמנו לנסוע, חלמנו לראות, חלמנו לחקור. והנה פתאום, בצהרי יום בהיר (אולי זה בכלל היה בשעות

קרא עוד »