קריאה בקפה – 3 דוגמאות לפירושים של סמלים

  • 0

קריאה בקפה – 3 דוגמאות לפירושים של סמלים

Tags : 

בני האדם מטבעם הינם יצורים סקרנים, אשר מאז ומתמיד התעניינו ואף עסקו בדברים שמעבר. מעבר לבינה שלנו , מעבר להבנה ומעבר לחושים הבסיסיים שלנו. בהיותנו בני אדם, אנו נחשבים ליצורים אינטליגנטיים, או לפחות חלקנו נחשבים ליצורים אינטליגנטים. מהיותנו כאלה, אנו נמצאים בחיפוש מתמיד. חיפוש אחר תשובות לשאלות כאלה ואחרות אשר עולות בנו ומטרידות אותנו. התשובות לשאלות שלנו לא תמיד ברורות ובטח שלא תמיד פשוטות. המשיכה שלנו אל הלא נודע היא חלק מהביטוי של אותו חיפוש אנושי מתמיד אחרי תשובות.

את מה שאין אנו יכולים לדעת בדרכים הקונבנציונאליות, אנו עדיין לא מנועים מלרצות לדעת. על כן, לעיתים חלקנו פונים אל עולם המיסטיקה והרוחניות. יש הפונים לאיש דת, יש הפונים לאסטרולוג ויש הפונים לקוראת בקפה. אומנות ראיית הנסתר הינה ללא ספק אפופת מיסתורין.

היכולות אשר יש לאנשים מסויימים לקרוא אותנו ואת עתידנו יכולה להיות מדהימה לחלוטין.

הקריאה בקפה היא אחת מני שיטות רבות, בהן אנו מנסים לקבל תשובות לשאלות המטרידות אותנו, בעיקר לגבי עתידנו, על ידי פנייה אל עולם הנסתר. שיטה זאת של ניבוי העתיד החלה בסין, שם בצורתה המקורית הייתה לקריאה בשיירים של תה. הקריאה בקפה כקפה, הינה קריאה בקפה שחור ועל כן יש הטוענים כי החלה בטורקיה, יוון וברחבי אפריקה שם היו מטעים של פולי קפה. באירופה התופעה התפשטה בעזרת הצוענים, אשר עסקו בקריאת קפה בקרנבלים נודדים.

כיום האמונה הרווחת היא, כי יכולות הקריאה לקפה עוברות מדור לדור במשפחות להם נגיעה בדבר.

הקריאה נעשית בשיירי קפה שחור כאשר האדם אשר בשבילו נעשת הקריאה אמור לשתות כוס קפה שחור בוץ מבושל היטב עד תומה. הכוס אשר נהוג להשתמש בה היא מחרסינה לבנה לא עיתורים. לאחר השתיה הופכים את הכוס ונותנים לה להתייבש כמעט לחלוטין ורק אז ניתן לקרוא בשיירי הקפה. בכדי לאפשר לכוס להתייבש בצורה הטובה ביותר לקריאה, הקוראת מטלטלת את הכוס ביד ימין ואת הצלוחית בשמאל. על פי הנהוג הערבוב יעשה מספר אי זוגי של פעמים כאשר שלוש או שבע פעמים הם הנפוצים ביותר והטלטול נעשה בכיוון השעון.

את הקריאה עושים כאשר נשאר מינימום נוזל והכוס מונחת על נייר סופג. הקריאה עצמה מבוססת על ניסיון ותבונות אישיות, אך גם על אינטואיציה ואינטרפרטציה אישית. אולם, יש משמעויות למיקומים בספל. קרקעית הספל מייצגת את קרקעית הנפש האנושית, העצב, הצער, הכאב וכו’. אולם ככל שעולים בספל, כך גם עולים ברמות האושר והשמחה של נפש האדם.

כך גם יש לקרוא את הסמלים המופיעים בספל בהתאם, שכן לא רק הסמל עצמו חשוב אלא גם מיקומו בספל. הקריאה בקפה נחשבת לשיטה טובה להתבוננות מעמיקה יותר על ההווה וניבוי העתיד הקרוב, עד כשנתיים. במקרים רבים, הקריאה תהיה מלווה בקריאה בקלפי טארוט בכדי לחזק את התיאוריות העולות מהקריאה בקפה. הסמלים הנפוצים ביותר בקריאה הינם סמלים של חיות, כאשר לכל חיה משמעות משלה, אולם לעיתים ישנן גם צורות יותר מסובכות.

להלן 3 דוגמאות לפירושים של סמלים :

  • אביר לרוב מתפרש כעזרה, קרבה ואהבת אמת.
  • נמר מסמל כוח ועוצמה רבה.
  • נחש מזהיר על אויב או צרה קרבה.

במידה והחלטתם לפנות לעזרה ותשובה אצל קורא בקפה היזהרו מחקיינים ואל תיקחו ללב!


Leave a Reply

Yepp! This is just a design for your awesome website and i am m sure you gona love